MI A PÁLYA? 2021. ÉVI MŰSZAKI PÁLYAVÁLASZTÓ RENDEZVÉNYSOROZAT

2021. november 10-én utolsó állomásával Győrben lezárult a Magyar Elektrotechnikai Egyesület őszi, 6 városban megrendezett  „Mi a pálya?”  műszaki pályaválasztó fesztivál rendezvénysorozata.

A  „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztivál hét évvel ezelőtt azzal a céllal jött létre, hogy az ipari szereplők és az oktatási intézmények bevonásával látványos, vonzó, interaktív, élmény alapú bemutatók segítségével felkeltse az érdeklődést a pályaválasztás előtt álló diákokban a műszaki és informatikai pályák iránt.

A tavalyi évben a járvány miatt a fesztiválsorozatot sajnos nem lehetett megrendezni.

2021-ben több mint 6000 fő részvételével sikeresen megvalósult a fesztiválsorozat.  Bízunk abban, hogy a fiatalok közül sokakban felkeltette a műszaki pályák iránti érdeklődést!

A fesztiválsorozat megrendezését 2022-ben is tervezzük a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és az áramszolgáltatók, energetikai cégek részvételével, valamint támogatásával!

 

 

REKORDSZÁMÚ RÉSZTVEVŐ A 2021. NOVEMBER 2-ÁN MEGRENDEZETT
INFOSHOW ROADSHOW GYŐRI ÁLLOMÁSÁN

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület szervezésében az Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége társszervezővel együtt rendezi a 2021/2022-es évadát 8 helyszínen. Az évad második állomásán Győrben 150 fő részvételével zajlott le a rendezvény. A programról és a résztvevő cégekről alább található információ.

INFOSHOW.HU
 

 

HÍREK, ÉRDEKESSÉGEK

 

Munka a krízis után – mit várnak a cégektől a dolgozók?  – 2021. 10.

A Siemens friss, hazai online felmérésében munkavállalók osztották meg tapasztalataikat.
Mire készüljünk, ha véget ér a krízis? Bár a cégek többsége még keresi az útját annak, hogy a krízishelyzet elmúltával miként ötvözi majd a járvány előtti rendszer előnyeit és a válság idejének tapasztalatait az új normák kialakítása során, a munkavállalók – a többség számára új lehetőséget jelentő – otthoni munkát megszokták, elfogadták és a jövőben is megtartanák – derül ki a Siemens friss, hazai online vizsgálatából.

BŐVEBBEN
 

 

Az Óbudai Egyetem és a MAGNUS Aircraft Zrt. közös elektromosrepülőgép-fejlesztésbe kezd  – 2021. 11. 02.

Folyamatosan nő az igény az alacsony költséggel fenntartható, környezetkímélő járművek iránt. Nincs ez másképp a légi iparban sem. A piaci igényekhez igazodva az Óbudai Egyetem és a MAGNUS Aircraft Zrt. innovatív együttműködés alapjait tették ma le: túra utakra alkalmas elektromos hajtású repülőgép fejlesztését, közös kutatási és fejlesztési projektek megvalósítását tűzték ki célul. Az erről szóló szándéknyilatkozatot Prof. Dr. Kovács Levente rektor és Tarány Gábor elnök-tulajdonos írta alá.

BŐVEBBEN
 

 

Kiszivárgott: a gáz és a nukleáris energia is zöld címkét kaphat az EU-ban – 2021. 11. 03.

Az elmúlt hetek híráramlásával összhangban kiszivárgott Brüsszelben a régóta várt uniós energetikai taxonómia-rendelettervezet tartalmának egy része, ami „környezetvédelmileg fenntartható” energiaként címkézné meg a gázt és a nukleáris energiát is, hogy így egyszerre szereljék le mindkét energiahordozó ellenlábasait a tagállamok között.

Az október 21-22-i EU-csúcs után Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök egy Twitter-üzenetben már elég világosan érzékeltette, hogy az Európai Bizottság mind a gáz, mind a nukleáris energia számára készül megadni a zöld címkét

BŐVEBBEN
 

 

A tettek mezejére, közös cselekvésre hív az E.ON új kampánya   – 2021. 11. 09.

A kampány fő üzenete, hogy együtt, közösen sokat tehetünk a klímaváltozás elleni küzdelemben.
Bárki csatlakozhat a „Föld bajnokai” fenntarthatósági kihívásokhoz.
Reinhold Messner, a legendás olasz hegymászó és Ürge-Vorsatz Diána, nemzetközileg elismert magyar klímakutató is szerepel a kampányban.

Vége az ígéretek korának, eljött a tettek ideje! A klímaváltozás életünk része, de vannak folyamatok, amiket még megállíthatunk: együtt, összefogással. Ezekkel az üzenetekkel buzdít cselekvésre az E.ON új márkakampánya és a hozzá kapcsolódó Föld bajnokai fenntarthatósági kihívás.

BŐVEBBEN
 

 

Nagyobb önállóságot kap az Országos Atomenergia Hivatal   – 2021. 11. 09.

Pénzügyi és szervezeti függetlenséget kap és önálló szabályozó szervvé válik az Országos Atomenergia Hivatal, amelyet a jövőben egy  kilenc évre kinevezett elnök vezet - döntött a parlament 133 igen  szavazattal, 55 nem ellenében a kormány kezdeményezésére. 

A változtatás értelmében a hivatal olyan központi költségvetési szervvé válik, amelynek büdzséje az Országgyűlés fejezetén belül önálló címet képez. Az Országos Atomenergia Hivatal feladatai ellátása során kizárólag a jogszabályoknak lesz alárendelve, a feladatkörében nem utasítható, feladatát más szervektől elkülönülten, befolyásolástól mentesen látja el.

A változtatás rendelkezik az összeférhetetlenségi szabályokról, meghatározza az elnöki és az elnökhelyettesi kinevezés követelményeit, a megbízás megszűnésével kapcsolatos előírásokat, valamint az elnök feladatait és kötelezettségeit. Az elnök kilencéves mandátumot kap, amely még egyszer ennyi időre meghosszabbítható.

A jövőben az elnöknek minden évben május 31-ig be kell számolnia az előző évi hatósági tevékenységről az Országgyűlésnek. A hatóság vezetője rendeletalkotási jogot kap, a törvény a szabályozási tárgyköröket is rögzíti.

A jogszabály ismertetésekor elhangzott, hogy a változtatás a versenyszférához közelítő bérezést és juttatást biztosít a hivatal munkatársainak.

Forrás: MTI

 

 

Az energiatárolóval kombinált napelemekről szólhatnak a következő évek  – 2021. 11. 09.

Megsokszorozódhat a tetőre telepített napelemek beépített teljesítménye a következő évtizedekben, és energiatárolók is egyre inkább magától értetődően kapcsolódnak majd hozzájuk. Fontosabbá válik a szerepük a klímacélok elérésében, mint sokan gondolják.

Óriási kiaknázatlan lehetőség rejlik az úgynevezett ügyféloldali, jellemzően épületek tetejére telepített napelemes rendszerekben. A következő három évtizedben a jelenlegi nyolcszorosára bővülhet az ilyen erőművek összesített globális beépített teljesítménye. Eközben a hozzájuk épített energiatárolók terjedése ennél is gyorsabb lehet, és teljesen általánossá válhat – írja a Bloomberg New Energy Finance (BNEF) és a Schneider Electric közös jelentésében.

BŐVEBBEN