#MEEnet Szakmai estje
 

Magyar Elektrotechnikai Egyesület Szakmai Estek címmel online video csatornát indított még 2021-ben azzal a céllal, hogy az elektrotechnika, energetika témakörében aktuális, érdekes kérdésekről élőben tudjuk beszélgetni.

Találkozzunk 2022. június 22-én 17 órától online, amikor a Technikatörténeti Bizottság fog bemutatkozni az alábbi témakörökről szóló beszélgetésben :

A múlt alapkövein a 21.században = Bemutatkozik online a MEE Technikatörténeti Bizottság

Fő témái:

  • Nincs új a nap alatt, régi találmányok újjászületése!
  • Ki hitte volna, hogy ez lesz belőle?
  • Máig ható ősi találmányok. Mitől innováció egy találmány?
  • Találmányok, melyek megalapozták a mai világunkat.
  • Az exponenciális fejlődés jelei (méret, sebesség, teljesítmény, hatásfok,…)
  • Miért az elektrotechnika korunk legmeghatározóbb technikája?  (energia, gépek, távközlés, informatika)
  • Miért érdemes használhatatlan tárgyakat megőrizni?
  • Milyen, és mire taníthat egy jó technikai múzeum?
  • Külföldön miért a legnépszerűbb múzeumok a technikatörténeti múzeumok?!

A résztvevők:

  • Dr. Danyek Miklós, MEE EISZ elnök
  • Dr. Jeszenszky Sándor, a MEE Elektrotechnikai Múzeum korábbi igazgatója,
  • Dr. Kutor László, címzetes egyetemi tanár, (Óbudai Egyetem, Neumann János Informatikai Kar),  Az IT Evolúció gyűjtemény és kiállítás létrehozója.
  • Tóth Péterné (Éva), a MEE Technikatörténeti Bizottság elnöke.

 

Az online esemény időpontja:
2022. június 22. szerda,  17 óra

A megtekintés ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

JELENTKEZÉS
 

 

A szakmai estek 2021. évadának videófelvételelei elérhetők MEE tagjaink számára a #MEEnet (https://meenet.mee.hu/mediatar) felületen.

 

 

2. ÉVAD 4. EPIZÓD
#MEEnet Podcast csatornája - 
Energetikáról egymásközt!
Merjünk veszélyesen élni – átülni vagy nem átülni egy elektromos autóba? 
A közlekedési elektrifikáció komplex kérdései, egymásközt…

 

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület Podcast csatornát indított 2021-ben azzal a céllal, hogy az elektrotechnika, energetika témakörében aktuális, érdekes kérdéseket vitasson meg, ezzel is növelve a szakma iránti érdeklődést.

A második évad témái az energia kereskedelem, piaci mechanizmusok, okok, háttér események elemzését, megértését tűzte ki célul, nem kisebb nevekkel, mint ifj. Chikán Attila, Jamniczky Zsolt vagy Dr. Szörényi Gábor.

A második évad utolsó adásában egy nagyon aktuális témát vettünk napirendre, olyat, amihez mindenki (is) ért, legalábbis van róla véleménye. Ez a közlekedés villamosítása! Nem szeretnénk arról beszélni, hogy a Tesla vagy az Audi jobb, vagy mit okoz a hálózaton a rengeteg autó töltő. Komplexen vizsgáljuk a témát kerékpártól a repülőig, városi, urbanizációs hatástól egészen az nyersanyag hiány problematikáig. Olyan kérdéseket feszegetünk, amit eddig talán nem tudott, vagy nem akart a hallgató feltenni. Beszélgetőtársaim Dr. Földes Dávid és Dr. Csonka Bálint.

Dr. Földes Dávid a BME Közlekedéstechnológiai és Közlekedésgazdasági Tanszékének tudományos munkatársa. PhD fokozatát közlekedéstudományból 2019-ben szerezte meg, disszertációjának címe: Innovatív közlekedési rendszerek és szolgáltatások fejlesztése. Disszertációjával elnyerte az European Fridriech-List díjat. Kutatásai során mikromobilitással, megosztott mobilitással, valamint az autonóm járművek szolgáltatásaival foglalkozik, különös figyelmet fordítva az utazói elvárásokra.

Dr. Csonka Bálint a BME Közlekedéstechnológiai és Közlekedésgazdasági Tanszékének tudományos munkatársa. PhD fokozatát közlekedéstudományból 2020-ban szerezte meg, disszertációjának címe: Elektromobilitási szolgáltatások tervezése. Kutatásai során megosztott mobilitással, közlekedés fenntarthatóságával és elektromobilitással, azon belül többek között közfelhasználói elvárásokkal, töltőtúra tervezéssel és töltésmenedzsmenttel foglalkozik.

  

A második évad befejeződött, ősszel újra jelentkezünk!

Várjuk előadás javaslataikat, kérdéseiket, gondolataikat, melyet a felvétel során beépítünk a beszélgetésbe a mee@mee.hu e-mailcímre!
Kötetlenül, energetikáról, egymásközt!