Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2024. december 09.
#MEEnet
Podcast

Mindennapi életünk láthatatlan veszélyei és kihívásai – avagy miért NEM való szög a konnektorba!


 

A #MEEnet új epizódjában a villamosenergia mindennapi életünkre gyakorolt hatását és veszélyeit vizsgáljuk Kiss István egyetemi docenssel. Beszélünk az egyenáram és váltóáram harcáról, az érintésvédelem modern kihívásairól, és arról, hogyan előzhetők meg a leggyakoribb balesetek.

Csatlakozzon hozzánk, és fedezze fel, hogyan lehet még biztonságosabb a mindennapi villamosenergia-használat!

Ha érdekli az elektrotechnika és szívesen hallgatna még hasonló beszélgetéseket energetikáról - egymásközt, iratkozzon fel csatornánkra, like-olja az adást, és kattintson a feliratkozás gombra a kis csengőnél, hogy mindig időben értesüljön legfrissebb tartalmainkról!

 


 

Kiss István 1995-ben végzett villamosmérnökként a BME-n. Mérnöktanári oklevelét 1998-ban szerezte, szintén a BME-n. 1995-1998 között PhD hallgató, majd tanársegéd a BME Nagyfeszültségű Technika és Berendezések Tanszékén. Doktori címét (PhD.) 2005-ben szerezte meg. Oktatói munkáját adjunktusként, majd docensként folytatja a három tanszék összevonásával létrehozott Villamos Energetika Tanszéken. 2011-től a Tanszék vezetője. Számos hazai és nemzetközi tudományos szervezet, munkabizottság (pl. MSZT MB 810, CIGRÉ WG 4.36) tagja, az EFCE Ipari Elektrosztatika munkabizottság titkára. 2016-ban megkapja az ISESP International Fellow Award elismerést. 1997-től a MEE tagja, amelynek munkáját a Szakmai Tudományos Bizottság tagjaként, illetve az Ipari Elektrosztatika munkabizottság vezetőjeként segíti. Szakterülete az ipari elektrosztatika, nagyfeszültségű technika, villámvédelem.


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
Szakmai est
A napon belüli nagykereskedelmi energiapiacok aktuális kérdései
2024. december 11.

A szakmai estek 2024. évi őszi félévének utolsó epizódjában a napon belüli villamosenergia-piac világába kalauzoljuk el a hallgatóságot a szakmai estekre jellemző kötetlen formában. Bemutatjuk – többek között – milyen piacok és időtávok vannak, ismertetjük a folyamatos kereskedés és az aukciós piac közötti különbségeket, az együttműködésük technikai részleteit – különös tekintettel az idén indult napon belüli aukciós piacra –, valamint a napon belüli kapacitásszámítást és eddigi eredményeit.

#MEEnet
FOCUS
9. Egészséges paranoia: egy workshop és utóélete
2024. december 02.

A hagyományokat folytatva az idei VIF-en is lehetőség volt workshop keretében egy különösen aktuális téma alapos, párbeszédes körbejárására. A témát sajnos a háború adta. „Elemezzük közösen a háború egyes szakirányú tanulságait!” címmel Görgey Péter tartott vitaindítót, amelyet mozgalmas és tartalmas eszmecsere követett. A téma apropóját az adta, hogy az elhúzódó háború – és különösen annak villamosenergetikai aspektusa – immár lehetségessé, sőt szükségessé teszi következtetések levonását és azok beépítését a szakmai gondolkodásunkba.

#MEEnet
Szakmai est
21. Alállomási földelés – elmélet a gyakorlatban
2024. november 20.

A szakmai esteken belüli Hiedelmek vs. Valóság sorozatunk újabb epizódjában egy „láthatatlan” és gyakran nem kellő gondossággal kezelt villamosipari területet, a földelés kérdését fogjuk - a szakmai estekre jellemző - kötetlen formában körbejárni.
Bemutatjuk a jelenlegi előírási környezetet, majd esettanulmányokat elemezünk, rávilágítva gyakran előforduló (és néha banálisnak tűnő) hibákra, amelyek komoly fejtörést okozhatnak tervezőnek és üzemeltetőnek is.

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085