Megjelent az Elektrotechnika 7-8. száma

Ez a lapszám a Villamos Gépek, Készülékek és Berendezések Szakosztály gondozásában készült. Hiába készült az Egyesület teljes odaadással az idei vándorgyűlés megrendezésére, amelyet a témák aktualitása miatt is óriási érdeklődéssel várta a szakma, a pandémia  miatt új megoldást kellett választani.  A Vándorgyűlésre készült anyagokat online módon teszi az egyesület közzé az új #MEEnet felületén! Ebből a helyzetből adódóan lehetőség adódott előadások anyagából cikkek átvételére és megjelentetésére ebben a lapszámban. A MEE ez évi díjazottainak tagjait is megismerheti a kedves Olvasó.  E lapszámban olvashatnak a „Mozaikok a MEE 120 éves történetéből” sorozatban az elkötelezettségről és értékteremtésről készült példákról.


TOVÁBB AZ ELEKTROTECHNIKÁHOZ
 

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület lépést tartva az online világgal, könnyen hozzáférhető, a hatékony kommunikációt lehetővé tevő digitális felületet nyitott mindazon szereplőknek, akik valamilyen formában részt vesznek a villamosenergia-ipar működésében, hagyományainak és értékeinek ápolásában, valamint gyakorlati fejlesztésében.

Szakmai párbeszédre fel: előre a digitális úton

#MEEnet platformot azért hoztuk létre, hogy lehetőséget adjunk az iparág szereplőinek az interaktív kommunikációra, legyen szó tudásmegosztásról, szakmai kapcsolatépítésről vagy tudományos érdekképviseletről.

#MEEnet felületén megosztásra kerülnek a fizikailag vagy online módon megvalósuló rendezvényeink keretében elhangzott előadások és további anyagok. Ugyanitt az előadók és a résztvevők számára esetenként lehetőséget nyújtunk az egyes témák további megvitatására, szakmai eszmecserére is, hogy Egyesületünk ebben a formában is valódi motorja lehessen a hazai villamosenergia-iparnak.

Az első eseményünk a

#MEEnet - A tiszta, okos, megfizethető energiáért!

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület szervezi az ország legnagyobb elektrotechnikai seregszemléjét, a tiszta, okos és megfizethető energia témakörét körbejáró idei Vándorgyűlést, mely a villamosenergia-ipar legfőbb szereplőit köti össze színvonalas szakmai programokon keresztül. Ma már több mint 800 fő részvételével, évente kerül megrendezésre az esemény, ahol többek között villamosenergetikai-energiapolitikai kérdések, az energiaszektorban zajló digitalizáció vagy a lakossági energiafogyasztással kapcsolatos edukációja is szerepel témaként. A többnapos konferencián,  plenáris üléseken, szekciókban ismertetik az előadókaz iparágat érintő aktualitásokat. A Vándorgyűlés fizikai valójában az idei évben elmaradt, de az ahhoz készült anyagokat beleértve a kerekasztal beszélgetést is itt mutatjuk be az érdeklődőknek.

Az előadások több részletben kerülnek levetítésre Microsoft Teams keretein belül:

  • MAIT Találkozó: 2020. szeptember 15. kedd 09:00-15:00 - egyszeri levetítés
  • Plenáris előadások: 2020. szeptember 29. kedd 09:00-12:00 (I. rész) – egyszeri levetítés
  • Plenáris előadások: 2020. szeptember 30. szerda 09:00-12:00 (II. rész) - egyszeri levetítés
  • Szekcióelőadások 2020 októbertől folyamatosan kerülnek levetítésre.
BŐVEBB INFORMÁCIÓ...
 

A „MI A PÁLYA? 2020”
műszaki pályaválasztó fesztivál az idei évben elmarad

Magyar Elektrotechnikai Egyesület a járványügyi kockázat alakulását figyelembe véve kiállítókkal és az állami szektor vezetőivel történt egyeztetések nyomán sajnálattal közli, hogy a „Mi a pálya? műszaki pályaválasztó fesztivál sorozatot az idei évben nem rendezi meg.

A döntést nagyon nehéz volt meghozni, de úgy véljük, hogy a tanulók –és természetesen az összes többi szereplő- biztonsága mindennél fontosabb és a fesztivál szellemiségével összeegyeztethetetlen azt megfelelő óvintézkedésekkel megrendezni. (Távolságtartás, maszk viselése stb.)

Felhívjuk a figyelmet az egyesületünk A Működj! 2020 pályázat kreativitást bemutató, tehetségkutató programjára!

TOVÁBB A MŰKÖDJ PÁLYÁZATHOZ
 

Képzés a villamosenergia-rendszer kibervédelméről 

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület és a Nemzeti Közszol¬gálati Egyetem (NKE) együttműködésének eredményeként „Villamosenergia-rendszerek kibervédelme” címmel az NKE-n zajló kiberbiztonsági mesterkép¬zés részeként, választható tantárgyként, levelező tagozaton képzés indult. Ennek so¬rán a hallgatók ismereteket szerezhetnek egyebek mellett a villamosenergia ellátás alapjairól, infrastruktúrájáról, a magyar villamosenergia-rendszer sajátosságairól, védelmi, automa¬tika, irányítástechnikai, kommunikációs rendszereiről, az IoT/IIoT villamosenergetikai szerepéről, a villamosenergetikai okos megoldásokról, a háztartási villamosenergia rendszerekről és azok informatikai rendszereiről, mindezek sebezhetőségeiről, kiberbiztonsági műszaki megfelelőségi követelményeiről, a villamosenergia-rendszert korábban ért konkrét kibertámadásokról és azok tanulságairól, a villamosenergia-rendszert érő aktuális kiberbiztonsági kihívásokról stb.

BŐVEBBEN...
 
GÁBOR DÉNES-díj 2020
felterjesztési felhívás

A NOVOFER Alapítvány Kuratóriuma kéri a gazdasági tevékenységet folytató társaságok-, a kutatással-, fejlesztéssel-, felsőfokú képzéssel foglalkozó intézmények-, a kamarák-, a műszaki és természet-tudományiegyesületek-, a szakmai vagy érdekvédelmi szervezetek ill. szövetségek vezetőit, továbbá a Gábor Dénes-díjjal korábban kitüntetett szakembereket, hogy jelöljék (terjesszék fel) GÁBOR DÉNES-díjra azokat az általuk szakmailag ismert, kreatív, innovatív, jelenleg is tevékeny, az innovációt aktívan művelő magyar (kutató, fejlesztő, feltaláló, műszaki-gazdasági vezető) szakembereket, - akik itthon, vagy határainkon túl - a természettudományos szakterületek valamelyikén:

  • kiemelkedő tudományos, kutatási-fejlesztési tevékenységet folytatnak,
  • jelentős, a gyakorlatban az elmúlt 5 évben bevezetett, konkrét tudományos és/vagy műszaki-szellemi alkotást hoztak létre,
  • megvalósult tudományos, kutatási-fejlesztési, innovatív tevékenységükkel hozzájárultak a környezeti értékek megőrzéséhez, a fenntartható fejlődéshez,
  • személyes közreműködésükkel megalapozták és fenntartották intézményük innovációs készségét és képességét.
BŐVEBBEN...
 

Online konferencia
Hőtermelés az épületekben, Németországban és Magyarországon

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2020. szeptember 29-én online konferenciát szervez Budapesten „Hőtermelés az épületekben, Németországban és Magyarországon - fókuszban a nap- és a geotermikus energia” címmel. Az előadók német és magyar szakemberek.

A részvétel a rendezvényen ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Online konferencia és kooperációs megbeszélések: 2020. szeptember 29. – október 1.

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÉS JELENTKEZÉS