A 7. Védelmi és Irányítástechnikai Fórum (#VIFnet) 2020. november 17-19. között online térben zajlott le, 240 fő regisztrált résztvevővel és átlagosan 120 fő hallgatóval a szekciókban. A „Se veled, se nélküled - A digitális technológia esélyei és veszélyei” mottó szellemében hallgathattak előadásokat és tehettek fel kérdéseket a #VIFnet részvevői négy szekcióban. A bemutatott témakörök a teljesség igénye nélkül: a - korábbi években már megszokott – védelmes „oktatás” keretében az áramváltók tranziens telítése, a teljesen digitális alállomás megvalósíthatósága, a bekövetkezett kibertámadások bemutatása, angol nyelvű elődás az IEC61850 alkalmazásról és a rendszerintegrálásról külföldön, a tréning és a real-time szimulátor alkalmazási lehetőségei, a megújuló energiák és az energiatárolás kérdései a digitális technológia szempontjából.

Gratulálunk Vokony Istvánnak, akit a résztvevők a legjobb előadónak szavaztak meg! Az előadásának címe „A forgó tömeg nélküli termelők frekvenciagradiensre gyakorolt hatásainak elemzése” volt.

Köszönjük az előadóknak a tartalmas előadásokat, a kérdések során való rendelkezésre állást, a MAIT-nak és a MEE irodának a technikai lebonyolításban nyújtott odaadó támogatást! 
 

 

Sikeresen lezajlott a Magyar Elektrotechnikai Egyesület a járvány miatt online módon megtartott Országos Elnök-Titkári Találkozója

A találkozó során a résztvevők előadásokat hallgathattak meg és eszmét cserélhettek többek között az alábbi témákról:

  • Az online módon megrendezett MEE rendezvények tapasztalatai
  • A digitális kapcsolattartás tapasztalatai, megoldások, elsősorban az egyesület belső működése, a szervezeteink közötti kapcsolattartás, rendezvények tekintetében.
  • A képzéseink helyzete és jövője
  • Az egyesület gazdasági helyzete, a 2021. év tervezése a járványügyi helyzetben
  • A tagdíjkártya formátumának esetleges jövőbeni megváltoztatása.

Mindnyájan bízunk abban, hogy 2021-ben a szokásos módon tudjuk megtartani az éves Országos Elnök-Titkári Találkozót!

 

Magyar Elektrotechnikai Egyesület
DÍJÁTADÓ

2020. december 17. 10:00 óra

Idén sajnos, a járványhelyzet miatt, személyesen, a megszokott módon nem tudtuk átadni a 2020. évi egyesületi díjakat, ezért szeretnénk pótlólag, ünnepélyes keretek között lehetőséget biztosítani virtuálisan az átadásra.

Szeretettel várjuk Önöket 2020. december 17-én, csütörtökön 10:00 órától Microsoft Teams felületén!

Csatlakozás a 10:00 órától lehetséges.

CSATLAKOZÁS

  Gelencsér Lajos,  MEE  elnök

Kérdés esetén keresse Antal Nikolettet az antal@mee.hu címen.

 

Egységes márkanévvel folytatja tevékenységét az MVM

Megújul az MVM Csoport és 2021-től egységesen jelenik meg: az NKM márkából MVM lesz.

BŐVEBB INFORMÁCIÓ
 

Megkapta az energiahivatal létesítési engedélyét a Paks II. atomerőmű

Kiadta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a Paks II. atomerőműre vonatkozó létesítési engedélyt - tájékoztatta a hivatal pénteken az MTI-t. A Paks II. Atomerőmű Zrt. 2020 októberében létesítési engedély iránti kérelmet nyújtott be a MEKH-hez. A hivatal a hatályos jogszabályok alapján megvizsgálta a kérelmében foglaltakat, és megállapította, hogy a cég jogosult a 2×1262 (2524) megawatt névleges teljesítőképességű atomerőmű létesítésére. /MTI/

BŐVEBB INFORMÁCIÓ

A MEKH létesítési engedély kiadása kapcsán az Országos Atomenergia Hivatal „Hogyan haladnak a Paks II-höz kapcsolódó OAH-s eljárások?” címmel adott ki sajtóközleményt, amelyet itt olvashatnak:

SAJTÓKÖZLEMÉNY MEGTEKINTÉSE
 

Tervezett karbantartás a Paksi Atomerőmű 4. blokkján

2020. november 27-én hajnalban megkezdődik a Paksi Atomerőmű 4. blokkjához tartozó villamos berendezés szénkeféjének cseréje. A karbantartás ideje alatt a blokk 50 %-os teljesítménnyel üzemel. / OAH.hu/

BŐVEBB INFORMÁCIÓ
 

Befékezett a nap és a szél

Az év 46. hetében a hazai áramtermelésben bekövetkezett az a szélsőséges eset, amikor a borult, szélcsendes idő miatt alig lehetett számítani a nap - és a szélerőművekre derül ki a Mavir Zrt. adataiból. Bár a két megújuló alapú forrás együttes beépített kapacitása (2068 megawatt) már nagyobb a Paksi Atomerőműénél, az utóbbi mégis huszonötször annyi villamos energiát termelt a vizsgált hét nap alatt, mint az időjárásfüggők együtt. A kétfajta zöldáram így a hazai villamosenergia-igényeknek csak az 1,25 százalékát fedezte, míg az atomerőműre 31 százalék jutott, de szükség volt a gázerőművek termelésére és 28 százaléknyi importra is. Az atomerőmű úgy látta el múlt heti feladatát, hogy közben az egyik blokkján megkezdődött a tervezett karbantartás.

Az adott időszak hazai termelésének részleteit jól mutatja ez az ábra:

ÁBRA MEGTEKINTÉSE