4. ÉVAD 2. EPIZÓD
#MEEnet Podcast csatornája - 
Energetikáról egymásközt!
Ki ássa az árkot jövő villamosenergia-hálózatának?

 

A 2022-es év sokak számára kihívásokkal teli volt, mely rengeteg fejtörést, dilemmát és feladatot okozott. A szomszédunkban dúló háború többek között arra is ráirányította a figyelmet, hogy mekkora szerepe van az energiaellátásnak és a biztonságos energiatermelésnek. A negyedik évadban arra keressük a választ, hogy milyen termelési módokkal, ki, és hogyan fogja biztosítani az energiát; és természetesen sok egyéb, érdekes és aktuális téma is előkerül, szakértőkkel, energetikáról, egymásközt…

A következő adásban egy roppant praktikus témát veszünk górcső alá: mindenhonnan repkednek nemcsak a milliárdok, de a 10-100-1000 milliárdok, amit az RRF (EU-s felújítási alap) és egyéb forrásokból lehet az iparágra költeni. Ez remek hír, de amire a válaszokat keressük: ki fogja ezt végrehajtani?

Leszerződni, „elkölteni” lehet, de az oszlopot állítani, a nyomvonalat tervezni, a TMOK-t beüzemelni emberi kezek fogják. Hol vannak ezek a szorgos kezek, hogyan lehet ezt megoldani? Bár a kérdés ártatlan, a válasz annál nehezebb! Ezért is hívtuk meg az iparág több területének gyakorló, tapasztalt, elismert képviselőjét, legyen szó KIF-es kivitelezésről, PV park tervezésről vagy 120kV-os NAF távvezetékek építéséről!

  

Lengyel Attila 1978-ban született. A Budapesti Corvinus Egyetemen diplomázott 2006-ban. 1998 óta az ÉSZAK-BUDAI Zrt.-nél dolgozik, 2018 óta ő vezeti a cégcsoportot. Közel 10 Mrd Ft-os árbevétellel és 350 fő munkavállalóval. Elosztóhálózati kis és középfeszültségen dolgoznak, teljes Magyarország területén.

Máthé Balázs 1981-ben született Budapesten. 1999-2004 között végzett a Budapesti Műszaki Egyetem Erősáramú villamosmérnöki Karán. OKJ szakképesítései: ÉVÉ, EBF, Villámvédelmi felülvizsgáló, Villamos berendezés szerelő. 2003-2013 között Észak-Budai Kft., majd 2013-2016 között EM-AN Vill-Sec Kft. 2016-tól a Gts Investment Kft. tulajdonosaként és ügyvezetőjeként, országosan KIF-KÖF tervezési-, kivitelezési-, karbantartási- és üzemzavari munkákat, illetve kertészeti gallyazási munkákat végeznek minden elosztói engedélyesnek.

Sajtos Sándor Budapesten született 1965-ban. Tanulmányait a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán és a Budapesti Műszaki Egyetemen végezte. Jelenleg az E.ON engedélyesek integrált főelosztó-hálózati üzemviteli szervezetének kialakításán dolgozik. 132 kV-os szabadvezetékek és 132 kV-os földkábelek üzemviteli, üzemzavar megelőzési, üzemzavar elhárítási, karbantartási és beruházás támogatási tevékenységének tervezése, szervezése, irányítása tartoznak főbb feladatkörei közé. Továbbá tevékenységei létesítési kompetencia felépítése, a létesítési és üzemviteli tevékenység összehangolása, integrált erőforrás menedzsment. Feladata a szakterület képviselete az E.ON társaságcsoporton belül, és az iparági együttműködések folyamataiban.

Várjuk előadás javaslataikat, kérdéseiket, gondolataikat, melyet a felvétel során beépítünk a beszélgetésbe a mee@mee.hu e-mailcímre!

Kötetlenül, energetikáról, egymásközt!

 

 

ELECTROSUB KONFERENCIA ÉS KIÁLLÍTÁS AZ IPAR 4.0 JEGYÉBEN

Az ELECTROSUB Konferencia és Kiállítás az Ipar4.0-hoz köthető innovatív technológiák koncentrált szakmai és üzleti fóruma. Frissített profillal immár 4. alkalommal kerül megrendezésre az alábbi tematikák mentén:

ELEKTRONIKA, ELEKTROTECHNIKA, DIGITÁLIZÁCIÓ,
AI, IoT, ROBOTTECHNIKA, AUTOMATIZÁCIÓ

MEE tagok részére kedvezményes ajánlat!

BŐVEBB INFORMÁCIÓ