3. Az elosztott energiatermelés terjedésének védelmi és üzemirányítási kihívásai
A MEE Energetikai Informatika Szakosztály kezdeményezésére és szervezésében október 9-én új online eseménysorozat indult. A #MEEnet FOCUS során lehetőség van arra, hogy egy előadás 20 perces időkeretébe már be nem férő, de szakmailag fontos részletek is a felszínre kerülhessenek, sőt azokkal kapcsolatban akár kérdések is legyenek intézhetők a résztvevőkhöz. A mostani #MEEnet FOCUS esemény azért lesz rendhagyó, mert nem egy korábban elhangzott előadás felidézésével indul, hanem egy rövid felvezető után a meghívott szakértő és a moderátor beszélgetéséből fog összeállni.
Az elosztott energiatermelés terjedése számos aspektusból lett megvizsgálva, kielemezve, gondoljunk csak a 2023.10.10-i #MEENet szakmai estre amikor a villamosenergia ellátás aktuális kérdéseit elemeztük szabályozástechnikai szempontból és az egyik fontos befolyásoló tényezőnek az elosztott energiatermelés adódott.
A mostani #MEENet FOCUS hiánypótló lesz abból a szempontból, hogy az elosztott energiatermelés terjedésének védelmi és részben üzemirányítási kihívásait fogjuk megbeszélni Eperjesi Lászlóval a Protecta Kft. cégvezetőjével, védelmes szakemberrel.
Kapcsolódó tartalom
Egy különleges témára szeretnénk fókuszálni, ami nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is nagy figyelmet kap. A következő adásunk középpontjában a Paks II atomerőmű projekt áll, amely az ország energiaellátásának jövőjét formálja meg. Beszélgetünk a projekt állapotáról, a technológiai fejlesztésekről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a szakemberek nap mint nap szembesülnek. Csatlakozzatok hozzánk, ahogy szakértőinkkel mélyebbre ásunk a részletekben, és megvizsgáljuk, milyen hatással lehet ez a gigantikus beruházás Magyarország és a régió jövőjére.
Időpont: 2024. május 16. 17:00
A #MEEnet FOCUS következő adásában Dr. Raisz Dáviddal és Dr. Szolnoki Pálmával fogunk az előadásukról beszélgetni, amelyben bemutatták, hogy az EK-k működése alakítható úgy, hogy megújulók és tárolók beruházóiként, illetve, üzemeltetőiként az elosztóhálózat számára kedvezőbb körülményeket teremtsenek, ahhoz képest, mintha hasonló volumenű beruházások az EK-k által nyújtott koordináló/szervező erő nélkül, egyéni érdekek mentén történnének.
A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?