A Magyar Elektrotechnikai Egyesület önkéntes tagjai elkötelezettségére támaszkodva a megbízható villamosenergia-ellátás és -felhasználás színvonalának és hatékonyságának emelését tűzte ki célul.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület szolgáltatásai széles palettát fednek le, amelyen belül az oktatási és a kiadói tevékenység, rendezvények szervezése, valamint a szakértői munkák koordinálása egyaránt megtalálható.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület története szorosan kapcsolódik a magyar elektrotechnika, villamosipar kialakulásához és annak fejlődéséhez. Az alapításban és az egyesületi munka irányításában többek között olyan kiválóságok vettek részt, mint Bláthy Ottó Titusz, Déri Miksa, Kandó Kálmán, Liska József, Pattantyús Á. Géza, Zipernowsky Károly, Verebély László, Straub Sándor. A megalakulást követően rövid időn belül Magyarország legnagyobb elektrotechnikával foglalkozó, országos szintű szakmai szervezetévé fejlődött.
Egyesületünk közel 5000 főt számláló tagsága területi és szakmai elv szerint rendeződik. Országszerte 51 területi, üzemi és 20 önálló szakmai szervezet gondoskodik az aktív egyesületi élet feltételeiről. Az egyesület szervezeteiben a hazai szakma kiválóságai tevékenykednek. Ennek köszönhetően kiemelkedő tudás halmozódott fel, amelyre támaszkodva az Egyesület nyitott minden szakmai kihívásra, az elektrotechnikai iparban jelentkező feladatok megoldására.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület célkitűzéseinek egyik legfontosabb eleme, hogy a társadalom minden rétege számára egyszerű, áttekinthető, de szakmailag komplex módon tegye érthetővé a villamosipar működését, hagyományait, értékeit, illetve azt, hogy annak helyes működése milyen módon segíti a társadalom és a gazdaság jó működését. Elkötelezett abban, hogy segítse a társadalom különböző csoportjait a villamossággal összefüggő veszélyek, veszélyhelyzetek elkerülésében és a biztonságos villamosenergia-felhasználás megértésében és alkalmazásában.
Kis energiabefektetés, nagy energiamegtakarítás Villamos energia értünk Megrázó élmények helyett |
Szerepet vállal a pályaválasztás előtt álló fiatalok érdeklődésének felkeltésében az elektrotechnika iránt. Támogatja a fiatal szakemberek beilleszkedését, sikeres pályafutásuk indítását.
Energiát fektetünk a jövődbe! |
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület aktív kapcsolattartással semleges platformot kínál az elektrotechnikai ipar szereplői részére, ahol a legfontosabb kérdések egyeztetése megtörténhet. Az Egyesület legfontosabb feladata, hogy semleges, de szakmailag komplex szemlélettel motiválja a szereplőket, hogy az adott kérdés teljes körűen, költséghatékony módon kerüljön feldolgozásra és az érdekeltek a megoldásokat megtalálják.
Közösen gondolkodunk Közösen fejlesztünk Közösen teszünk a közjóért |
A MEE 89. Tisztújító Küldöttközgyűlése 2013. május 31-én megválasztotta az egyesület tisztségviselőit. Az új vezetők által kidolgozott programok tartalmazzák a legfontosabb célokat a következő 3 évre, amelyek elérését biztosító egységes stratégia kidolgozása az új Elnökség egyik legfontosabb induló feladata.
A stratégia ismertetője letölthető itt.
A MEE – küldetéséből eredendően – ösztönzi és elismeri az elektrotechnika területén kifejtett kiemelkedő munkát, amelynek elismerésére az alábbi díjakat alapította:
- Legmagasabb kitüntetések: Elektrotechnikai Nagydíj, MEE Életpálya elismerés
- Szakirodalmi díjak: Zipernowszky díj, Déri díj, Nívó díj
- Szakmai tevékenység elismerési: Bláthy díj, Kandó díj, Csáki díj, Liska díj, Straub díj, Urbanek díj, Verebély díj
- Fiatalok munkájának elismerése: Diplomaterv, Szakdolgozat Pályázat
- A MEE külső kapcsolatrendszeréből kiemelkedő, az egyesületet céljait támogató, jogi vagy magánszemély kitüntetésére: Magyar Elektrotechnikai Egyesületért díj
A 2020. évi díjazottak életrajzait megtekintheti itt.