Magyar Elektrotechnikai
Egyesület
2024. január 15.
#MEEnet
Podcast

22. Nyári programajánló – nekem a konferencia a riviéra?


Nemzetközi szakmai szervezeteknek, például a Conseil International des Grands Réseaux Electriques (Cigré), az Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), a Centre International de Recherche sur l'Environnement et le Développement (CIRED), és más hasonló intézményeknek kiemelt szerepük van a villamos energetika területén.

Ezeknek a szervezeteknek számos fontos jelentősége van:

  • Szabványok kialakítása és harmonizálása;
  • Tudományos és műszaki kutatás előmozdítása;
  • Információ- és adatmegosztás;
  • Politikai és jogi ajánlások;
  • Globális együttműködés előmozdítása;
  • Kapcsolatok kialakítása és hálózatépítés.

De a rengeteg konferencia, workshop, kongresszus, stb. rengetegében hogyan lehet eldönteni, melyik igazán színvonalas, és nekünk szóló? Erre keressük a választ tapasztalt vendégeinkkel!

Erdei Márk

Erdei Márk 2003ban szerzett oklevelet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. 2006-ig folytatta PhD tanulmányait, ahol abszolutóriumot is szerzett. 2011-ig különböző informatika cégeknél dolgozott, majd saját startup vállalkozásba kezdett. 2014-ben alapította meg társával az iContest informatikai kft-t, ahol azóta is dolgozik. Többek között a pénzügyi szektornak, az energetikai iparágnak szállítanak komplex megoldásokat.

Németh Bálint

Dr. NÉMETH Bálint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) szerzett oklevelet és PhD fokozatot. 2015-től a BME-n egyetemi docens, 2007-től a Nagyfeszültségű Laboratórium vezetője. 2009 és 2019 között az MVM OVIT Zrt. fejlesztési tanácsadójaként dolgozott. Kutatási és fejlesztési projektmenedzserként több különböző területen tapasztalattal rendelkezik, mint villámvédelem, dielektromos szigetelés, transzformátor diagnosztika, Elektromágneses összeférhetőség, ipari elektrosztatika, a túlfeszültség és a környezetvédelem. Számos nemzetközi bizottság tagja, mint a CIGRÉ A2, B2, B2.64, B2.87 WG, IEEE ESMO, IEEE 1067, ASTM, IEC TC 78, IEC 60895, valamint projektvezetője különböző európai H2020 projekteknek, mint például az INTERFACE, FLEXITRANSTORE, FARCROSS, ONENET.

Sütő Bence

Sütő Bence 1995-ben született Budapesten. Diplomáját 2019-ben a BME villamosmérnöki mesterképzésén szerezte, villamosenergia-rendszerek specializáción.

Az MSc alatt csatlakozott be a Villamos Energetika Tanszék oktatási és kutatási tevékenységébe, ahol azóta több tanszéki projektben is részt vett/vesz előbb PhD hallgatóként, majd 2023-tól egyetemi tanársegédként. A Smart Power Laboratórium kutatócsoport tagja.

 


Kapcsolódó tartalom

#MEEnet
Podcast
Sugárzik róluk az elhivatottság: a Paks 2 projekt aktualitásai
2024. június 11.

Egy különleges témára szeretnénk fókuszálni, ami nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is nagy figyelmet kap. A következő adásunk középpontjában a Paks II atomerőmű projekt áll, amely az ország energiaellátásának jövőjét formálja meg. Beszélgetünk a projekt állapotáról, a technológiai fejlesztésekről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a szakemberek nap mint nap szembesülnek. Csatlakozzatok hozzánk, ahogy szakértőinkkel mélyebbre ásunk a részletekben, és megvizsgáljuk, milyen hatással lehet ez a gigantikus beruházás Magyarország és a régió jövőjére.

#MEEnet
FOCUS
6. Energiaközösségek szerepe a megújulók elosztóhálózati kihívásainak mérséklésében
2024. május 07.

Időpont: 2024. május 16. 17:00

 

A #MEEnet FOCUS következő adásában Dr. Raisz Dáviddal és Dr. Szolnoki Pálmával fogunk az előadásukról beszélgetni, amelyben bemutatták, hogy az EK-k működése alakítható úgy, hogy megújulók és tárolók beruházóiként, illetve, üzemeltetőiként az elosztóhálózat számára kedvezőbb körülményeket teremtsenek, ahhoz képest, mintha hasonló volumenű beruházások az EK-k által nyújtott koordináló/szervező erő nélkül, egyéni érdekek mentén történnének.

#MEEnet
Szakmai est
19. Hiedelmek vs Valóság: Villamos energia nélkül nincs informatika… távközlés nélkül van villamos energia?
2024. április 25.

A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?

Magyar
Elektrotechnikai
Egyesület


1075 Budapest,
Madách Imre út 5. III. emelet


+36 1 353 0117


Munkanapokon9:00-16:00
Felnőttképzési nyilvántartási szám B/2020/000166
Felnőttképzési engedély száma: E/2020/000085