17. A roadshow - 13 éve “úton” az INFOSHOW
Időpont: 2024. január 23. 17:00
Az elmúlt 13 évben minden ősszel indult országjáró útjára az INFOSHOW. A rendezvény évente 1000 - 1200 szakembernek ad lehetőséget a szakma újdonságainak, a változó szabványoknak és új technológiáknak a megismerésére, kipróbálására. A programon a tervező, szerelő és felülvizsgáló kollégák is frissen tarthatják szakmai ismereteiket.
Haladva a korral, sokat változott a napi program, de szakmai színvonalat a szigorú szakmai zsűri garantálta.
Ezen a beszélgetésen a kezdetektől a mai napig és kicsit a jövőbe is tekintve, megismerhetik hogyan jött létre az INFOSHOW, milyen érdekes témákkal foglalkozott, hogyan alakult ki a mai formája és milyen tervek vannak a jövőre nézve.
Az est házigazdái:
- Garai János, ÉBSZ elnök (MEE)
- Mayer Gergely, EMOSZ elnök
- Szilágyi István, InfoShow ötletgazda
- Dr. Danyek Miklós, EISZ elnök (MEE)
Kapcsolódó tartalom
Egy különleges témára szeretnénk fókuszálni, ami nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is nagy figyelmet kap. A következő adásunk középpontjában a Paks II atomerőmű projekt áll, amely az ország energiaellátásának jövőjét formálja meg. Beszélgetünk a projekt állapotáról, a technológiai fejlesztésekről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a szakemberek nap mint nap szembesülnek. Csatlakozzatok hozzánk, ahogy szakértőinkkel mélyebbre ásunk a részletekben, és megvizsgáljuk, milyen hatással lehet ez a gigantikus beruházás Magyarország és a régió jövőjére.
Időpont: 2024. május 16. 17:00
A #MEEnet FOCUS következő adásában Dr. Raisz Dáviddal és Dr. Szolnoki Pálmával fogunk az előadásukról beszélgetni, amelyben bemutatták, hogy az EK-k működése alakítható úgy, hogy megújulók és tárolók beruházóiként, illetve, üzemeltetőiként az elosztóhálózat számára kedvezőbb körülményeket teremtsenek, ahhoz képest, mintha hasonló volumenű beruházások az EK-k által nyújtott koordináló/szervező erő nélkül, egyéni érdekek mentén történnének.
A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?