Szombathely - 2024. szeptember 19.
Szeged - 2024. október 1.
Szeged - 2024. október 8.
Győr - 2024. október 15.
Debrecen - 2024. október 19.
Pécs - 2024. november 8.
Eger - 2024. november 22.
Online - 2024. március 28.
Nem egyértelmű, mi, hogyan, mikortól változott? Elmagyarázzuk! Vegyen részt online előadásunkon és kerüljön helyére az összes részlet!
Tájékoztatás kisfeszültségű és lakott területen belüli középfeszültségű szabadvezeték-hálózatok tartószerkezetein elhelyezett gyengeáramú rendszeren, valamint a KIF szabadvezeték-hálózat tartószerkezetein elhelyezett, légvezetékes összeköttetésű térfigyelő rendszeren munkát végző személyek részére kiadott igazolványok érvényességéről.
Az alkalmanként két órásra tervezett konzultáció során a feszültség alatti munkavégzéshez kapcsolódó kérdéseket vesszük górcső alá.
Az Online szakmai konzultáció keretében tartandó előadásokat, a leendő és a gyakorló villamos biztonsági felülvizsgálók számára ajánljuk. Az egyes előadások keretében áttekintésre kerülnek a VBF felülvizsgálatokhoz kapcsolódó releváns szabványok, illetőleg a vonatkozó műszaki biztonsági követelmények, valamint megválaszolásra kerülnek a vonatkozó szabvány értelmezésével és gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos kérdések.
30 óra tisztán mérési gyakorlat a legmodernebb műszerekkel! A képzés során kitérünk a villamos biztonsági felülvizsgálat során vétett tipikus hibákra, megbeszéljük a mérésekkel kapcsolatos részleteket és választ adunk az egyéni kérdésekre is.
A jogszabályi előírásokkal összhangban feszültség alatti munkát kizárólag olyan személy végezhet, aki OKJ vagy programkövetelmény alapú szakképesítéssel rendelkezik és a rendeleti előírásban szereplő két éves továbbképzési kötelezettséget is teljesíti. 2023. december 31-ét követően a DSO-k KIF hálózatán, különösen a mérőhelyen, olyan személy, aki alapítványi, vagy egyéb, nem szakképesítést tanúsító igazolással rendelkezik, nem végezhet munkát!
Tűzvédelmi Szakvizsga indul „Erősáramú berendezések felülvizsgálója” vagy „Villamos biztonsági felülvizsgáló” képesítéssel rendelkezők részére.
Helyszín és időpont:
Budapest - 2023. szeptember 25.
Nyíregyháza - 2025. január 18.
Budapest - 2025. január 8.
Kecskemét - 2024. szeptember 27.
Székesfehérvár - 2024. október 5.
Budapest - 2024. október 17.
Nyíregyháza - 2024. november 9.
Egy különleges témára szeretnénk fókuszálni, ami nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is nagy figyelmet kap. A következő adásunk középpontjában a Paks II atomerőmű projekt áll, amely az ország energiaellátásának jövőjét formálja meg. Beszélgetünk a projekt állapotáról, a technológiai fejlesztésekről és azokról a kihívásokról, amelyekkel a szakemberek nap mint nap szembesülnek. Csatlakozzatok hozzánk, ahogy szakértőinkkel mélyebbre ásunk a részletekben, és megvizsgáljuk, milyen hatással lehet ez a gigantikus beruházás Magyarország és a régió jövőjére.
Időpont: 2024. május 16. 17:00
A #MEEnet FOCUS következő adásában Dr. Raisz Dáviddal és Dr. Szolnoki Pálmával fogunk az előadásukról beszélgetni, amelyben bemutatták, hogy az EK-k működése alakítható úgy, hogy megújulók és tárolók beruházóiként, illetve, üzemeltetőiként az elosztóhálózat számára kedvezőbb körülményeket teremtsenek, ahhoz képest, mintha hasonló volumenű beruházások az EK-k által nyújtott koordináló/szervező erő nélkül, egyéni érdekek mentén történnének.
A szakmai estek 2024. évi 3. epizódjában azt a kérdést fogjuk megbeszélni, hogy kell-e rövid távon tartani az energetikában használatban lévő többszázezer GSM kommunikációs megoldás megszüntetésétől? Energetikai rendszereink adatigénye az információs társadalomban egyre csak duzzad, de mégis milyen szempontok kell, hogy vezéreljenek az optimális megoldás megtalálásához?
A következő MEE podcast adásában egy különleges mélymerülésre invitáljuk hallgatóinkat a magyarországi megújuló energia szektor legújabb fejleményeibe. Körbejárjuk, hogy a kormányzati döntések, mint a rendkívüli szabályozási változások és a preferencialista bevezetése, miként formálják át a naperőművek és szélerőművek jövőjét, beleértve a szabályozási környezet, a hálózati integráció, és a finanszírozási feltételek új dimenzióit.